Kde a jak najít virtuální kanceláře pro startupy?

Máte zajímavý podnikatelský nápad, který chcete zrealizovat? Pokud ano, jistě hledáte pro váš startup dobré zázemí. Podívejte se s námi na to, kde, ale také jak najít virtuální kanceláře pro startupy. Když jste na začátku své podnikatelské aktivity, je více než jasné, že počítáte každou korunu. Proto doporučíme možnosti, na které budete mít.

Levné sídlo firmy je základ

Máte v plánu ihned v samotném úvodu založit firmu? Pokud ano, neobejdete se bez sídla – tedy adresy, která bude uvedena v obchodním rejstříku. Sídlo firmy sice můžete mít i na adrese vašeho bydliště. Může to však přinášet řadu komplikací. A to například:

  • Nutnost označení dané adresy
  • Možnost návštěvy z úřadů u vás doma
  • Nepříliš věrohodný dojem

Proto doporučíme klasické virtuální sídlo, které je levné, může být na prestižních adresách a jeho zřízení je hračkou.

Nevíte, odkud pracovat?

Doma se nemůžete soustředit a chodit do kaváren vám přijde trapné? Pokud je tomu tak, máme pro vás druhý z našich tipů. Tím je sdílená kancelář. Ideální místo pro všechny startupisty, kteří nechtějí utrácet za své vlastní kancelářské prostory a zároveň chtějí mít moderní, kvalitní a profesionální zázemí, odkud mohou realizovat své plány. Samozřejmostí je kvalitní nábytek, dobré připojení k internetu, i další možná potřebná technika, kterou využijete. Zkrátka vše, co ke své práci a rozjezdu firmy budete potřebovat.

Ani obchodní schůzky nemusí být problém

Čas od času bude nutné vstát od počítače a uskutečnit nutnou osobní schůzku. Domov, ale i sdílená kancelář nejsou ideálním místem. Pokud využíváte sídlo firmy Praha, poptejte možnost pronajmout si jednací prostory. A to samozřejmě krátkodobě, třeba jenom na jednu jedinou hodinu. Získáte nejenom profesionální jednací prostor učený i pro více lidí, ale máte i jistotu potřebného vybavení, od flipchartu přes LCD obrazovku, až po nábytek, nebo klimatizaci. Cena takové možnosti je i pro začínající podnikatele výhodná.