Jaká velikost je u kulečníku ideální?

Milujete kulečník a chcete si ho zahrát i jinde, než ve svém oblíbeném baru, nebo specializované herně? Pokud ano, není nic jednoduššího, než si ho pořídit i domů. Jelikož současný trh může nabídnout kulečníkové stoly za nejlepší ceny, a to v řádech několika tisíců korun, není investice nijak výrazná. Co bychom měli brát v potaz primárně, to je určitě jeho velikost. Jak zvolit tu pravou?

Roli hraje i prostor pro umístění

Nejprve byste měli mít stoprocentně jasno o tom, kam konkrétně budete váš kulečníkový stůl umisťovat. Teprve poté je třeba přemýšlet, jak sehnat kulečníkový stůl levně. Pamatujte, že kromě toho, že se na dané místo musí kulečníkový stůl vejít, je třeba zachovat i dostatečný prostor pro každého hráče. Obecně se doporučuje dát k dobru alespoň 2 – 3 metry, což zajistí pohodlnou hru. Vždyť už samotné tágo mívá standardizovanou velikost obvykle 146 cm.

Pro profesionály ten největší

Pokud to s kulečníkem myslíme skutečně vážně, měli bychom se zaměřit na koupi největších stolů na našem trhu. Právě na těch se hrají i případné ligové soutěže. Pokud jste zkušenějším hráčem, nebo se jím chcete stát, poptávané levné stoly na kulečník by měly mít velikost 8 stop. Ta je aktuálně tou největší, která je v daném sortimentu dostupná. Jako alternativu můžete zvolit i sedmistopý stůl, který také může v mnoha případech vyhovovat.

Co pro amatéry?

Pokud s kulečníkem teprve začínáte, nebo ho chcete hrát jenom při zábavu, můžete sáhnout i po menších modelech. Na druhou stranu nedoporučujeme kupovat stoly menší, než je 5 stop. Ty už nemají s klasickou hrou téměř nic společného. Sice se vám vejdou i do menších bytů, ale hra bude spíše utrpením, než zábavou. Pokud vám jde vážně jenom o zábavu, zvolte raději mini kulečník, který stojí tisícikorunu a pohodlně ho umístíte téměř na každý stůl.