Co si obléci na sport? Poradíme vám

Chcete být ve formě, nebo zatočit s přebytečnými kilogramy? Kromě správné stravy je důležitá i sportovní aktivita. Nejenom, že vás musí bavit, ale je třeba se na ni i náležitě obléci. Jak? Poradíme vám, jak vybrat správné pánské sportovní oblečení. Základem, který jistě nemusíme nijak do detailu rozebírat, je volba správné velikosti, která odpovídá vaší postavě.

Nezapomeňte na pohodlnost

Důležité je, abyste se v oblečení cítili dobře. Roli hraje především střih, stejně jako kvalita švů. Při různorodém pohybu by vás kvalitní sportovní oblečení nemělo nikde škrábat a tahat, stejně jako by mělo být příjemné na pokožku vašeho těla. To platí jak ve chvíli, kdy vybíráte indoor, tak i outdoor oblečení. Pamatujte také, že by vás nemělo v pohybu nijak omezovat.

monturashopcz-tricko-montura

Funkční vlastnosti jsou základ

Jak na samotnou pohodlnost, to již víme. Nyní se zaměřme na to v podstatě nejdůležitější, což jsou funkční vlastnosti. Základem by měla být schopnost odvádět nejenom pot, ale i vlhkost od vašeho těla. To platí jak ve chvíli, kdy vybíráte trička, tak i pánské sportovní kalhoty. Tato vlastnost je důležitá hlavně proto, abyste se při sportu cítili hlavně v pohodě, bez negativ, které způsobí velké množství potu a vlhkosti na vašem těle. Nejenom, že je to nepříjemné, ale po pár minutách můžete pocítit i prochladnutí. Toto důležité kritérium platí jak ve chvíli, kdy hledáte pánské outdoor kalhoty, nebo třeba kraťasy, i jakýkoliv jiný prvek oblečení.

Chraňte se před rozmary počasí

Nejenom funkční vlastnosti spojené se sportovní aktivitou by měly třeba běžecké kalhoty mít. Důležité je myslet i na rozmary počasí, jako je déšť, nebo vítr. Zde pomůže správný materiál, který by měly mít i pořizované outdoorové bundy. Hitem posledních let jsou goretexové bundy. Proč? Nejenom, že zastaví vítr, ale nabídnou i skvělé vlastnosti v případě deště. Vyrazit za sportem v jakémkoliv počasí pro vás již nebude problém!

Příspěvek byl publikován v rubrice Oblečení se štítky , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.