Jak na vyváženou stravu? Poradíme

Máte v plánu žít zdravě a aktivně? Pokud ano, může se vám stát dobrou inspirací i známý webový portál Activejoy.cz, který je právě na aktivní životní styl zaměřený. Stejně tak vám několik tipů poradíme i my. A to v souvislosti s tím, jak by měla vypadat vaše vyvážená strava. Co vše je třeba konzumovat?

Sacharidy

Mnoho lidí je z jídelníčku vytlačuje, což je chyba. Jedná se o složité cukry, které jsou na rozdíl od těch jednoduchých správné. Primárně proto, že tělu dodají na delší čas dostatek energie. Každá vyvážená strava by je měla obsahovat. Získat je lze třeba z obilovin, stejně jako z brambor, rýže a také různých těstovin.

Ovoce

I to mnoho lidí vynechává, jelikož se obávají velkého obsahu cukru. Ne každý druh ho ale obsahuje velké množství. Navíc kromě cukru řada druhů obsahuje vlákninu, čímž mohou být negativní účinky mírněny. A co je hlavním důvodem, proč jíst ovoce? Ohromné množství vitamínů a minerálů.

Zelenina

Velmi doporučovaný segment potravin. Pro vyvážený jídelníček je zelenina nezbytná. Potěší obsahem vitamínů a dalších důležitých látek, stejně jako i celkem nízkou kalorickou hodnotou – což se hodí při dietě. Navíc při správné přípravě jde stále o lehké jídlo, které lidské tělo také bez problémů tráví.

Mléko a mléčné výrobky

Proč je nezbytné mít je ve vyváženém jídelníčku? Primárně proto, že je to velmi dobrý zdroj bílkovin, nezbytný hlavně pro svalovou hmotu. Také nelze zapomínat na neméně důležitý vápník. Při výběru však dejte pozor na obsah tuku, který by měl být spíše menší.

Maso

Ať už drůbeží – pro bílkoviny, nebo hovězí – pro železo, či snad rybí – pro zdravé tuky, vždy je třeba mít ho v jídelníčku pravidelně. Pokud chcete žít zdravě, je vhodné (vyjma ryb) volit hlavně to méně tučné. Dále nezapomínejte také na nutnost zdravé přípravy. Ideální tak, že bude použito skutečně jenom minimální množství tuku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví se štítky , , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.