Proč dětem pořídit zajímavou stavebnici

Současná generace dětí je v mnoha věcech jiná, než jste byli vy. To ale neznamená, že nemůže mít ráda stejné hračky. Osvědčenou volbou jsou stavebnice. Proč je svému dítěti pořídit? Zajímavá otázka, na kterou vám přinášíme hned několik odpovědí. Poté zjistíte, že může být opravdu unikátním dárkem.

Eliminace televize, nebo počítače

První důvod je spojený s tím, že své dítě konečně odpoutáte od takového trávení volného času, jako jen sledování televize, nebo třeba hraní her na počítači. To je dnes u dětí často jediná forma zábavy. A to je třeba změnit. Uvidíte, že díky stavebnici se vám to stoprocentně povede. Poté můžete dokupovat i další, které si vaše dítě zamiluje.

Podpoříte rozvoj svého dítěte

Co mu dá televize, nebo počítačová hra? S ohledem na jeho pozitivní vývoj to nebude vůbec nic. To taková stavebnice může být zcela jiná. Ta opravdu dokáže podpořit rozvoj dítěte a tak ji lze zařadit do skupiny edukativních hraček. Je řada věcí, které dokáže podporovat. Může to být zručnost, nutnost přemýšlet, stejně jako trpělivost. Po sestavení přichází na řadu fáze hraní, která zase výrazným způsobem podporuje fantazii dítěte.

Stmelení rodiny

Nejenom, že si se stavebnicí může hrát váš samotný potomek. Často může potřebovat pomoc od někoho dospělého, nebo bude chtít předvést, co se mu podařilo postavit. I toto je velmi důležité ve vývoji dítěte. Dochází tak ke stmelení celé rodiny a k lepším sociálním vazbám. I toto tedy musíme zařadit mezi důvody, proč dětem pořídit stavebnici.

Často jde o něco, co ještě nemají

Poslední důvod je spojený s tím, že se jako rodiče možná až tak soustředíte na novinky v současném segmentu hraček, že zapomínáte na osvědčenou klasiku. Stavebnice tak může být něčím, co vaše dítě skutečně ještě nemá a s čím si ještě nehrálo. V tomto důvodu tak můžete spatřit hlavně jednoduchost výběru vašeho dárku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Děti se štítky , , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.