Příruby dnes mohou existovat v řadě provedení

Když se podíváme na to, co je to vlastně příruba, je třeba říci, že se jedná o zesílený okraj trubky, který je určený primárně pro spojení s jinou částí. Pokud právě toto řešení potřebujete, je dobré vědět, že příruby dnes mohou být k dispozici v celé řadě variant. Podívejte se s námi na možnosti, které patří mezi nejvíce poptávané.

Co patří mezi hlavní parametry?

Když tento sortiment vybíráte, je dobré vědět, co dnes patří mezi hlavní parametry, které je dobré zohlednit. Právě ty jasně ukazují, jaká jsou možná základní provedení přírub, které můžete potřebovat. Mezi danou hlavní trojici daných parametrů v dnešní době patří:

  • Rozměry příruby
  • Tlak, který musí vydržet
  • Jakost materiálu

Čím se mohou jednotlivé kusy lišit?

Samozřejmostí je i to, že lze v případě zájmu pořídit takovou přírubu, která bude upravena dle požadavků vás jako konkrétních zákazníků. Pokud vezmeme v potaz onen základní produkt, není problém mít ho v provedení třeba se silnější stěnou, stejně jako může dojít i k úpravám dosedací plochy, taktéž dle konkrétních požadavků. Speciálním typem jsou potom zaslepovací příruby, které se mohou lišit i tím, kde přesně jsou umístěny jednotlivé otvory. Opět platí, že umístění proběhne přesně podle požadavků zákazníka.

Jak je to s materiálem?

Je to právě jakost, která rozhoduje, z jakého materiálu bude tento sortiment vyráběný. Jelikož mapujeme možnosti, podívejme se na to, z čeho může být příruba vyrobena. Primárně se jedná o uhlíkové oceli, což je nejznámější a nejvíce využívanější varianta. Dále se však může jednat o speciální ocel určenou pro vysoké, nebo naopak pro nízké teploty. Vše doplňuje i nerezová ocel, která pochopitelně musí odolat hlavně tam, kde hrozí možnost koroze. Na závěr musíme zmínit i vysokopevnostní ocel. I z té můžou být příruby vyrobeny, pokud je cílem právě co nejvyšší možná odolnost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Produkty se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.