Péče o veřejná prostranství a komunikace má svá specifika a nároky v létě i v zimě

Milovníci zahrádek si často zakládají na svém trávníku. I když by se možná na první pohled mohlo zdát, že s trávníkem nemůže být tolik problémů jako například s pěstováním nejrůznější zeleniny či ovoce, opak je často pravdou. Pokud chcete mít na svém pozemku krásný, bohatý, sytě zelený trávník, je to často velký oříšek. A to nemluvíme o velkých travnatých plochách například ve městech či na pozemcích rozmanitých soukromých či veřejných firem. Jednou z technik, kterou trávníku můžeme účinně pomoci, je mulčování.

Aby byla v létě tráva krásně zelená…

Princip je velmi jednoduchý, vlastně napodobíte to, k čemu přirozeně dochází v přírodě, kdy se ze spadaného listí, kůry, trávy či dalšího organického odpadu na podzim vytvoří úrodný humus, který na jaře pomůže nově vyrostlým rostlinám. Mulčování travnatých ploch spočívá v nasekání a rozdrcení trávy na velmi malé části, které se následně rychle rozloží a poskytne půdě potřebné živiny. Zatímco mulčování zahrádky můžeme zvládnout sami, mulčování rozsáhlých pozemků většinou vyžaduje najmutí specializované odborné firmy. Rozdíl je bude patrný již velmi brzy, a travnaté plochy se tak snadno mohou stát jednou z chloub dané obce či firmy.

…a chodníky a komunikace v zimě bezpečné

Zatímco v létě trápí obce a firmy především starost o travnaté plochy, v zimě je to pak starost o silnice a chodníky pokryté sněhem či náledím. Zimní údržba silnic a komunikacíje nesnadnou a zodpovědnou činností, na kterou je zároveň potřeba velké množství specializované techniky, především radlice a rozmetadla, a také personálu. Napadnutý sníh je třeba rychle a pečlivě odklidit z větších i menších silnic, chodníků, parkovišť a dalších prostor. V případě hrozícího náledí je nutné rychlé posypání těchto komunikací a míst technickou solí. Život v obci má tak na svůj chod specifické nároky po celý rok, mnoho obyvatel si je ale často příliš neuvědomuje.

LUKÁŠ DUBA / +420 605 767 482 / info@sluzby-levne.cz / https://www.sluzby-levne.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Služby se štítky , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.