Osobní kouč vám ukáže cestu, jít po ní ale musíte sami

Život v dnešní době klade na většinu lidí velmi vysoké nároky. Podle jakýchsi nepsaných kritérií bychom měli být atraktivní, vzdělaní, výkonní, úspěšní v práci, ale zároveň mít čas na svou rodinu a blízké i smysluplné volnočasové koníčky. Na jednoho člověka je toho více než dost, a my se tak často dostáváme do spirály, ze které se zdá, že není úniku. Pokud máte pocit, že se v těchto řádcích poznáváte, nezoufejte, řešení existuje a není nikterak obtížné. 

Otázkami k sebepoznání

Často je vlastně nejdůležitější na chvíli se zastavit a zamyslet. Konkrétně položit si několik otázek, které nám pomohou najít si svou vlastní cestu, kterou se chceme vydat. S těmito otázkami vám může velmi účinně pomoci osobní kouč. Nečekejte ale žádnou „kuchařku“, ve které vám někdo rychle řekne, co a jak máte se svým životem dělat. Ten život je váš a vy musíte odpovědi na tyto otázky najít sami. Kouč vám však může vaši cestu za sebepoznáním velmi usnadnit a zefektivnit, vy si snáze uvědomíte své kvality i případné nedostatky, co vás naplňuje a co naopak ne. 

Obecně platí, že nejvíce lidí vyhledává koučink z důvodu problémů ve vztazích. Vztahy s lidmi v našem okolí jsou totiž důležité pro většinu oblastí našeho života, pro náš život partnerský, osobní i pracovní. Pokud nejsme spokojeni ve svých vztazích, i ve vztahu sami k sobě, nejsme a nemůžeme být spokojeni se svým životem obecně.

Co čekat?

Pokud se rozhodnete využít služeb osobního rozvoje, čeká vás několik individuálních sezení, během kterých se vás kouč bude snažit prostřednictvím otázek k poznání, v jaké situaci se vlastně právě nacházíte, neboť mnoho lidí to ve skutečnosti neví, a jsou svou pozicí tak trochu zmatení. Dalším cílem, který na předchozí úzce navazuje, je uvědomění si toho, kam chcete v životě směřovat. Nečekejte žádné rady, jen cílené otázky, na jejich odpovědi a na způsoby, jak svou situaci změnit a zlepšit musíte přijít sami.