Lentikulární technologie tisku dobývá svět

Když se mluví o tisku, už dávno to není jenom možnost nechat si vytisknout dokument, plakát, nebo třeba vizitku či obal na zboží. Oblast tisku se neustále vyvíjí, což je spojeno se stále vzrůstajícími možnostmi jednotlivých variant. A jednou z takových je také lentikulární tisk. Pokud jste o této variantě ještě neslyšeli, pojďme se společně podívat na její základní princip. Tedy na popis samotné technologie. Pokud máme vše vysvětlit jednoduše, jedná se o typ tisku, pomocí kterého lze docílit řady efektů.

Jak může lentikulkární tisk vypadat?

Základní charakteristiku tedy máme. Už z té je jasně patrné, že tato technologie je něčím výjimečná. A jelikož je také poměrně využívané, podívejme se konkrétněji na to, jak může výsledný efekt vypadat. Jednou z možností může být docílení určitého pohybu, pokud například s obrazem, kartičkou, nebo vizitkou pohneme. Stejně tak ale dokáže lentikulární technologie docílit zobrazení 3D prostoru. Daný potisk bude na první pohled skutečně vypadat plasticky. I to je jedna ze zajímavých možností. Vše také doplňují varianty spojené s výměnou několika odlišných motivů. I zde primárně záleží na úhlu pohledu, z jakého se na konkrétní produkt díváme.

Bohaté možnosti využití najdeme hlavně v marketingu

Ptáte se, proč je dnes lentikulár tolik vyhledávanou volbou a proč nestačí pouze obyčejný tisk? Důvod je samozřejmě jasný, a to snaha primárně zaujmout. Právě daný efekt je možností, že si našeho předmětu potenciální zákazník nebo klient všimne. I proto je tato technologie využívána jako specializovaný marketingový nástroj, který je oblíbený mnoha, velkými i malými podnikateli.

Tomu odpovídají také možnosti různých produktů, které lze za pomoci této technologie zhotovit. Jedná se například o již zmíněné lentikulární karty, stejně jako to mohou být třeba unikátní plakáty, nebo jejich zmenšeniny ve formě obrazů, stejně jako například i fotografií se skutečně celou řadou různých motivů.